Straipsnis.eu

straipsniai, naujienos, nuomonės

Laisvalaikis

Kur ledo ritulys yra populiariausias

Šiandien norime pakalbėti apie ledo ritulį. Tai itin efektingas ir greitas komandinis žaidimas, kuris visame pasaulyje sulaukia itin daug dėmesio. Turime keletą ledo ritulio komandų ir Lietuvoje, bet jis nėra toks populiarus. Pas mus karaliauja krepšinis.

Visi žino, kad krepšinis Lietuvoje yra sportas Nr. 1. Taškas. Kitos sporto šakos nesulaukia nė pusės tiek dėmesio, kiek krepšinis. Nei komandinės, nei individualios, nors Lietuvos sportininkus ir žino visame pasaulyje. Juk turime elitinius plaukikus, disko metikus, net breiko šokėjus. Krepšinis yra vis tiek sportas, kuriuo domisi, žavisi ir net žaidžia dauguma lietuvių. O kaip su ledo rituliu? Juk tai viena iš populiariausių komandinių sporto šakų. Keista, bet tik ne tėvynėje. Ten karaliauja kita sporto šaka – futbolas.

Kas yra ledo ritulio tėvynė? Tikrai ne Kanada!

Ne paslaptis, kad kanadiečiai yra ledo ritulio entuziastai ir didžiausi gerbėjai. Deja, klaidinga manyti, kad ledo ritulys kilo iš šios šalies. Pasirodo, ledo ritulys ant užšalusios Temzės buvo žaidžiamas dar 1796 metais. O lazdomis varinėjamas ritulys atsirado Škotijoje ir Airijoje dar tais laikais, kai šios šalys dar kalbėjo senąja gėlų kalba. Aišku, žolės riedulys yra neabejotinai škotų ir airių sportas, tačiau Didžiojoje Britanijoje apledėjusių vandens telkinių yra gana nedaug, o ir jie būna labai trumpą laiką – vos keletą dienų per metus.

Tuo tarpu Kanadoje, buvusioje Didžiosios Britanijos kolonijoje, užšalusių upių ar ežerų visada pakanka iki pat šiol. Nuobodžiaudami anglų kareiviai išsidrožė lazdas ir rado būdų, kaip praskaidrinti savo šaltą kasdienybę Kanadoje Hudzono įlankos regione dar 19 amžiuje. Taip šioje šalyje atsirado ne žolės, o ledo ritulys, kuris išlieka Nr. 1 sportu iki pat šiol. Nemažai įtakos davė ir kita sporto šaka – lakrosas, kuri yra Amerikos vietos tautų sporto šaka, kultivuojama iki pat šiol. Principas panašus – griebi lazdą su rituliu ir bandai prasiveržti pro priešininkų gynybą ir įmeti ritulį į vartus… Paprasta? Gali pasistumdyti su priešininku, tačiau negali mušti jo lazda. Tiesa, rankas į darbą paleisti irgi gali, tik labai trumpam ir tik prieš vieną priešininką. Tikras vyrų sportas!

Kur ledo ritulys yra populiariausias?

Ledo ritulys populiariausias yra keliose šalyse. Visos jos pasižymi atšiauresniu klimatu.

  1. Kanada;
  2. Latvija;
  3. Rusija;
  4. Čekija;
  5. Slovakija;
  6. Suomija;
  7. JAV;
  8. Švedija;
  9. Baltarusija;
  10. Šveicarija.

Tikriausiai keista antroje vietoje matyti kaimyninę Latviją? Kaip ir Kanadoje, taip ir Latvijoje, ledo ritulys yra pats populiariausias sportas.

Kitose šalyse ledo ritulys nusileidžia futbolui. JAV ledo ritulys yra trečia pagal populiarumą sporto šaka po amerikietiškojo futbolo ir krepšinio. Šalis didelė, todėl šios sporto šakos gerbėjų čia tikrai pakanka. Nieko nuostabaus, kad NHL lyga yra pati stipriausia ledo ritulio organizacija pasaulyje, o Stenlio taurė – prestižiškiausias apdovanojimas, kurį tik gali laimėti ledo ritulininkas (aišku, po olimpinio medalio). Šio sporto rezultatai prisideda prie populiarinimo ne tik Amerikoje, bet ir visame pasaulyje, todėl daugybės šalių sportininkai svajoja žaisti JAV ir Kanados klubuose.

Lietuvoje ledo ritulio populiarumas šiek tiek sumenko. Nebeturime ambasadorių Amerikoje, tad ir dėmesio žiniasklaidoje šiam energingam sportui gauname mažiau. Be reikalo. Tikrai turime tam sąlygas, reikia tik noro ir šiek tiek pastangų.

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *