Straipsnis.eu

straipsniai, naujienos, nuomonės

Verslas

Paprastesnis kapų tvarkymas, kaip tą padaryti?

paminklai

Daugelis puikiai žino, kad šiam darbui gali tekti paskirti pakankamai nemažai laiko. O dar svarbiau yra tą daryti periodiškai. Tačiau tikrai ne kiekvienas gali sau lesti kas mėnesį ar kelis atvykti prižiūrėti kapaviečių. Ypač, jeigu gyvena ne Lietuvoje ar kitame šalies gale. Tokiu atveju tikrai bus aktualūs sprendimai, leidžiantys supaprastinti šį darbą. Vienas iš tokių variantų yra kapavietės uždengimas. Taip ji apsaugoma nuo augančių žolių. Aišku, tokiu atveju gali tekti periodiškai išrinkti lapus, ypač, jeigu kapinės yra netoli medžių. Bet vis tiek kapavietė neatrodys apleista, net jeigu to padaryti ir nepavyks.

Kodėl svarbu tam skirti laiko?

Yra keli svarbūs aspektai. Pirmiausia, tai pagarba pačiam mirusiajam. O kartu tai, kiek laiko skiriate ir kaip dažnai atvykstate aplankyti jo kapo, labai pastebima bus ir kitų. Būtent ši priežastis dažniausiai ir skatina žmones prižiūrėti kapavietes. Kadangi nesinori, jog kiti jas pamatytų apleistas. Taip pat yra ir dar vienas niuansas, dėl ko reikalingas kapų tvarkymas. Kadangi visiškai juos apleistos, galima netekti šios laidojimo vietos ir ji bus perduota kitiems. Būtent tą reglamentuoja dabartiniai įstatymai. Aišku, pernelyg jaudintis dėl to nereikėtų, kadangi per metus laiko jos tikrai niekas neatims. Tačiau nereikėtų ir pamiršti, jog turite savo artimųjų kapus.

Ar verta samdyti šios srities specialistus?

Tai gana paprasta išeitis, kuomet negalite skirti tam laiko patys. Ir tikrai ne atsitiktinai ši paslauga paskutiniu metu tapo pakankamai populiari. Kadangi ne visuomet lengva skirti laiko atvykti iš tolimesnių miestų ar netgi užsienio. Taip pat kapų tvarkymas užima laiko. Tad galima šį darbą patikėti kitiems ir kartu žinoti, jo artimųjų kapavietė bus prižiūrėta. Kas ir yra svarbiausia. Taigi, tai jau priklauso nuo kiekvieno pasirinkimo bei galimybių. Tačiau kartais būtent šis variantas gali tapti puikia išeitimi bei sprendimu, kai patiems nepavyksta atrasti laiko ar galimybių. Tuo labiau, kad taip bus ir žymiai paprasčiau, o išlaidos ne tokios ir didelės.

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *