Straipsnis.eu

straipsniai, naujienos, nuomonės

Namai Technologijos

Saulės elektrinė – ant stogo ar ant žemės?

Vos prieš porą metų mūsų šalyje buvo įrengta per 5000 saulės elektrinių. Ir tie skaičiai nemažėja. Taigi, galima drąsiai teigti, jog saulės elektrinės dar ilgai bus labai populiarios, o tai rodo, jog saulės energija yra puikiai atsiperkanti  alternatyva tradiciškai gaunamai elektros energijai. Tad jeigu nusprendėte elektros energiją gaminti iš saulės, tuomet jums pirmiausia būtina apsispręsti  kokio tipo saulės elektrinės jums bus racionaliausias sprendimas.

Pradėkime nuo to, jog saulės elektrinė gali būti įrengta tiek ant stogo, tiek ant žemės. Tiek vienas, tiek kitas variantas turi savų privalumų ir trūkumų. Pakalbėkime apie privalumus. Saulės elektrinės ant stogo privalumai:

  • Maksimalus esamo stogo ploto panaudojimas.
  • Žemės plotas, esantis šalia pastato ir paskirtas elektrinei, gali būti panaudojamas kitiems tikslams.
  • Bus lengviau gauti įrengimo leidimą.

Saulės elektrinės ant žemės privalumai:

  • Dėl tinkamesnių montavimo sąlygų atsiranda efektyvesnė elektros energijos gamyba.
  • Kai reikia atlikti aptarnavimo ir priežiūros darbus, elektrinę paprasčiau pasiekti.
  • Kadangi plotas ant žemės paprastai yra gerokai didesnis, elektrinę galima plėsti kiek tik pageidaujama.
  • Nebūtina stogo ekspertizė.

Saulės elektrinę įsirengti ant stogo ar ant žemės lemia daug kitokių aspektų. Vienas jų – gyvenate bute ar name. Jeigu gyvenate bute arba stogo šlaitas yra labai nepalankus. Racionaliausia alternatyva –  nutolusios saulės elektrinės.

Kitas svarbus aspektas – saulės elektrinės kryptis ir plotas. Įsirengiant saulės elektrinę ant namo stogo, verta atsižvelgti ar turite pakankamą stogo plotą. Sakykim, 10 kW saulės elektrinei įrengti jums gali reikėti 50-60 kvadratinių metrų šlaitinio stogo ploto. Štai saulės elektrinę įrengiant ant žemės Jums prireiks apie 60-70 kv. metrų žemės ploto. Be abejonės, tokius klausimus jums visuomet padės išspręsti saulės elektrinėmis prekiaujantys ir jas montuojantys specialistai.

Ir, be abejonės, svarbiausias klausimas – saulės elektrinės kaina. Preliminarią jums tinkančios saulės elektrinės kainą vos per minutę galite sužinoti bet kuriame elektrinėmis prekiaujančių įmonių internetiniame puslapyje. Pasinaudokite ten pateiktomis skaičiuoklėmis. Žinoma,  šios kainos gali svyruoti ir būti mažesnės, jeigu, sakykim,  ieškoma ekonominio varianto komplektacijos arba didesnės, jeigu saulės elektrinė įrengiama su optimizatoriais ir brangesniais saulės moduliais. Reikia nepamiršti ir APVA paramos. Paramą saulės elektrinei gauti yra nesudėtinga, o ją gauna dauguma besikreipiančių.

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *