Straipsnis.eu

straipsniai, naujienos, nuomonės

Namai Transportas

Kada reikia keisti žoliapjovės diržus?

Ne pirmą sezoną besinaudojantys žoliapjove tikriausiai jau žino, kad trapeciniai diržai yra viena pagrindinių jos dalių. Jų dėka sklandžiai veikia visas žoliapjovės mechanizmas, o jiems sudilus ar nutrūkus ištinka įvairūs netikėtumai. Juos patikrinti ir poreikiui esant keisti rekomenduojama ne tik tada, kai jaučiamas vienas iš žemiau aprašytų defektų, bet ir profilaktiškai. Intensyviai naudojamos žoliapjovės trapeciniai diržai turėtų būti keičiami po kiekvieno sezono. Na, o mes pateikiame dažniausius signalus, kurie gali reikšti trapecinių diržų defektą.

Žoliapjovė pjauna lėčiau nei anksčiau

Jei be priežasties sulėtėjo žoliapjovės pjovimo greitis ir ji veikia žymiai lėčiau, viena iš galimų priežasčių gali būti susidėvėję trapeciniai diržai. Žoliapjovėse traktoriukuose susidėvėjus trapeciniams diržams jie nepakankamai greitai suka ratukus ir žoliapjovė atitinkamai važiuoja bei pjauna žymiai lėčiau.

Žoliapjovė pjauna žolę netolygiai

Kai žoliapjovė veikia nepriekaištingai, po pjovimo žolė visoje teritorijoje būna vienoda. Tuo tarpu susidėvėjus trapeciniams diržams po pjovimo vienose vietose žolė būna likusi aukštesnė, kitose – žemesnė. Taip įvyksta, nes pilnai savo funkcijos neatliekantys diržai neleidžia žoliapjovei dirbti vienodu intensyvumu.

Žoliapjovė stringa ties tankesnės žolės plotais

Tai, kad vietų, kuriose tanki ir kietesnė žolė pjovimas skiriasi nuo minkštos ir retos žolės pjovimo, yra natūralu. Tačiau jei traktoriukas sulėtėja užvažiavus ant menkiausio kupstelio, verta pasidomėti ar nėra nusidėvėję trapeciniai žiedai. Dažnai tokio netolygaus darbo priežastimi būna būtent jie.

Žoliapjovė neveikia sava eiga

Jei iki šiol puikiai veikusi sava eiga žoliapjovė vieną dieną neatlieka šios funkcijos, taip pat rekomenduojama patikrinti žoliapjovės diržus. Kai kuriais atvejais toks požymis gali reikšti, kad diržas visiškai nutrūkęs. Dėl žoliapjovės neveikimo sava eiga gali būti kalti ir kitų dalių defektai, tačiau, kaip sakoma, atsarga gėdos nedaro.

Visi defektai ir gedimai yra lengviau pataisomi, kai tai daroma laiku. Tad niekada nenaudokite žoliapjovės, jei žinote, kad reikia keisti vieną ar kitą dalį. Jūsų veja gali palaukti, kol pakeisite detalę. Na, o techniškai netvarkingos žoliapjovės naudojimas gali pakenkti netgi varikliui, kurio keitimas kainuos žymiai brangiau nei laiku pakeisti trapeciniai diržai.

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *