Straipsnis.eu

straipsniai, naujienos, nuomonės

Namai

Saulės parkai – tiems, kurie taupo

Gyventi tvariai tikrai nėra sunku. Apskritai galimybės auga kiekvienais metais, kadangi rinkoje atsiranda vis daugiau opcijų, žinoma, taip pat ir dėl konkurencijos krenta kainos. dėl to galiausiai laimi paprastas žmogus, kuriam tampa prieinama tokia įranga, kuri anksčiau galėjo atrodyti prabangos preke.

Tokios yra ir saulės elektrinės. Anksčiau buvo dažniausias verslininkų pasirinkimas, šiuo metu labai mėgstamos ir privačių asmenų, kurie vertina ne tik ekologiją, tačiau taip pat ir ekonomiją.

Elektra – kiekviename namų žingsnyje

Kadangi šiuo metu elektra yra kiekviename namų žingsnyje, normalu, kad žmonės ieško būdų, kurie gali padėti sutaupyti, tai yra, džiaugtis kur kas pigesne elektra. Štai čia dažniausiai ir yra minima saulės energija. Žinoma, yra ir vėjo bei vandens, tačiau dažniausiai saulės yra pasirenkama vien dėl investicinių kaštų, kurie yra mažesni.

Dažnas namus šildo bei vėsina su įranga, kuri veikia elektros pagalba, taip pat naudojamos ir kitos sistemos, kurios irgi veikia elektra. Dėl to galiausiai išauga bendras kilovatų suvartojimo skaičius, kuris ne visada yra žmonių pusėje. Poreikis gyventi patogiai – išlieka, tačiau nesinori permokėti. O tokiu atveju saulės elektrinė ir tampa dėmesio verta opcija. Svarbiausia – prieinama daugeliui.

Galima kaupti elektrą

Iki šiol gana gajus mitas, kad Lietuvoje saulės yra per mažai, kad būtų aptarnaujami namų ūkio poreikiai. Taip, tai mitas, kadangi saulės energijos yra užtektinai. Užtenka ne tik privačiam namui, tačiau ir verslui. O perteklinė energija gali būti net kaupiama. Tam puikiai tinka baterijos arba galima kreiptis į ESO, kad už tam tikrą mokestį jie galėtų saugoti Jūsų energiją iki tol, kol Jums jos poreikis. Svarbiausia, kad opcijų yra, tad kiekvienas, kuris turi saulės elektrines, gali rinktis ir jam labiausiai tinkamą variantą.

Elektra tik brangs

Tendencijos yra ne kokios. Manoma, kad elektra su laiku ne tik taps labai brangi, tačiau taip pat ir apskritai jos gavybos kaštai bus kur kas mažesni. Paprasčiausiai nebeužtenka iki šiol naudojamų išteklių, kad būtų pagaminama tiek energijos, kiek reikia. Ypač tokiu atveju, kai išauga jos poreikis. Pavyzdžiui, karštomis vasaros dienomis, kai daugelis žmonių aktyviai jungia oro kondicionierius. Dažnai elektros net pradeda trūkti, kad saulės energija tampa puiki alternatyva. Nors ji tarnauja ir valstybei, tačiau tikrai verta pagalvoti apie nuosavą elektrinę.

Saulės parkai – patogi alternatyva

Jeigu jūsų namo stogas nėra tinkamas moduliams montuoti – tokiu atveju siūlome pagalvoti apie saulės parkus, kuriuos vis dažniau renkasi bendruomenės. Ne tik naujų statybų kvartalai, tačiau ir senos gyvenvietės, kurios lygiai taip pat siekia tvaraus gyvenimo. Saulės parkai dažnai net kainuoja pigiau, tad vienam namų ūkiui prisidėti prie tokios tvarios bendruomenės kūrimo – apsimoka labiau.

Lietuviškos saulės elektrinės Solet

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *