Straipsnis.eu

straipsniai, naujienos, nuomonės

Namai Verslas

Ar kiekvienu atveju bus reikalingi žemės tyrimai?

Neretai apie tokią paslaugą sužinoma norint imtis statybos darbų. Ypač, jeigu su šia sritimi netenka dažnai susidurti. Tačiau tokia grunto analizė ruošiantis statyti individualų namą nėra privaloma. Bent jau pagal dabartinius įstatymus. Nors daugelis specialistų rekomenduoja tą atlikti. Kadangi mūsų šalyje gruntas nėra labai pastovus. Todėl ir pasirinkti tinkamiausią sprendimą gali būti pakankamai sudėtinga. O suklydus neišvengiamai teks susidurti su problemomis, kurias išspręsti vėliau būtų labai sudėtinga. Ir dažnu atveju netgi visai neįmanoma. Todėl nereikėtų rizikuoti būsimu statiniu. Tuo labiau, kad jis reikalauja nemažai investicijų, o tokia analizė nėra tokia jau brangi. Ypač įvertinus, kokia jos svarba.

Kada juos reikia atlikti?

Tą galima daryti praktiškai bet kuriuo metu. Tačiau kuo anksčiau tai bus padaryta, tuo bus geriau. Kadangi tuomet galima pasirinkti geriausią sprendimą statyboms atsižvelgiant į rezultatus. Aišku, žemės tyrimai gali būti daromi ir jau pradėjus darbus ir pastebėjus, jog gruntas nėra įprastas. Tokiu atveju dar gali būti ne vėlu kažką pakeisti. Kadangi jau užbaigus statinį ir atsiradus pirmosioms problemoms kažką padaryti bus praktiškai neįmanoma. Taigi, delsti nereikėtų. O jeigu kyla kažkokių papildomų klausimų, tuomet visada galima pasikonsultuoti su šioje srityje dirbančiais specialistais. Jie tikrai patars bei padės atrasti tinkamiausią spendimą. Tuo labiau, kad už tai nieko papildomai mokėti nereikia.

Kokių investicijų tam reikės?

Kartais gali atrodyti, jog tokia paslauga nėra labai pigi. Tačiau iš tikrųjų įprasti žemės tyrimai nebus labai brangūs. Todėl ir didesnių išlaidų jiems atlikti tikrai nereikės. Aišku, tai priklauso nuo pasirinktos metodikos. Tačiau įprastiems individualiems namams pilnai pakanka paprasčiausio varianto. O daugiau kainuoja analizė, kurios reikia prieš pradedant didesnės apimties statybas. Tokiu atveju neretai ji būna netgi privaloma. Todėl be to apsieiti nepavyks. O paprasčiausia sužinoti kainą galima susisiekus su konkrečia šioje srityje dirbančią įmone bei pasidomėjus jos taikomais įkainiais. Kurie kartais gali būti skelbiami netgi viešai, pavyzdžiui, internetinėje svetainėje.

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *