Straipsnis.eu

straipsniai, naujienos, nuomonės

Verslas

Ką daryti, kad gamybinės patalpos visuomet būtų švarios?

construction workers in safety reflective vests
Photo by BECOSAN on Pexels.com

Užtikrinti gamybinių patalpų švarą ir higieną yra kiekvieno darbdavio pareiga. Tai atsakomybė ne tik prieš valstybinę higienos inspekciją, bet ir prieš darbuotojus, kuriems dirbti švariose patalpose žymiai maloniau. Nors gamybinių patalpų valymas dažniausiai patikimas valymo įmonėms, tačiau patys patalpų savininkai taip pat gali prisidėti prie to, kad gamybinės patalpos visuomet būtų švarios. Paklausite, kaip? Štai keletas patarimų.

Darbuotojų skatinimas laikytis tvarkos

Net ir gamyboje dirbančius darbuotojus skatinkite laikytis kasdienės tvarkos. Darbo pabaigoje sutvarkyta darbo vieta, į vietas padėtos darbo priemonės ir bent jau minimalus darbo vietos švaros palaikymas užtikrins, kad profesionalus gamybinių patalpų valymas bus reikalingas rečiau bei bus paprastesnis.

Padedančių palaikyti švarą sąlygų sudarymas

Svarbus rodiklis, kaip darbdavys gali prisidėti prie švaresnės darbo aplinkos yra tinkamų sąlygų sudarymas. Didelėje gamybos patalpoje turi būti pakankamai talpų atliekoms, jos turi būti išdėstytos patogiose vietose. Taip pat rekomenduojama naudoti specialias spinteles, kuriose darbuotojai galėtų laikyti darbo inventorių. Norint užtikrinti tvarką personalo poilsio patalpose, būtina pasirūpinti maisto atliekoms skirtomis talpomis bei sudaryti patogias galimybes darbuotojams sutvarkyti pietų vietą. Čia visuomet turi būti pakankamai šluosčių, indų ploviklio ir kitų švaros priemonių.

Neapleiskite švaros klausimo

Dažna klaida, kurią daro darbdaviai yra vengimas pasinaudoti profesionaliomis paslaugomis taupymo sumetimais. Jei valymo įmonės atliekamas gamybinių patalpų valymas bus užsakomas kartą per keletą metų, vargu ar vieno valymo metu bus įmanoma išvalyti per tokį ilgą laiko tarpą apleistas patalpas. Tuo tarpu dažniau užsakant šias paslaugas, jų apimtis nebus tokia didelė ir jų kaina bus atitinkamai mažesnė.

Dažnai gamybinių patalpų savininkai priima sprendimą kasdieniams valymo darbams samdyti samdomą valytoją, o valymo įmonių paslaugomis pasinaudoti poreikiui esant. Tokio sprendimo naudingumas labai priklauso nuo situacijos. Jei patalpoms nebūdingas didelis kasdienis užterštumas, šis sprendimas yra pakankamai priimtinas. Tokioms patalpoms pakanka kasdienių minimalių valymo darbų. Tačiau jei patalpose dirbama su tepalais, metalu ar kitomis medžiagomis, kurios palieka  nemažai nešvarumų, naudingesnis bus reguliarus profesionalus gamybinių patalpų valymas.

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *