Straipsnis.eu

straipsniai, naujienos, nuomonės

Namai Verslas

Pavienius darbininkus keičia generalinė ranga statybose

Tie, kas susidūrė su statybos darbais, puikiai žino, kiek daug niaunsų ir „kabliukų“ slypi juose. Seniau buvo populiaru statybų darbus patikėti tiems, kuriuos pažįstame, ar tiems, kurie turi geras rekomendacijas. Vienus statybos darbus ateina padaryti viena brigada, kitus – kita. Jei santechnikos darbus išmano kolega – paprašom, kad po darbo ateitų jis, o jeigu uošvis supranta apie elektrą – patikim jam visus su elektra susijusius darbus. Namą taip po truputį, po truputį lipdome kaip tos darbščios skruzdėlytės. Bet laikui bėgant ir gyvenant pradedame suprasti, jog taupant ir neleidžiant visko atlikti įmonei, kuriems generalinė ranga yra kasdienybė – skaudžiai nusiviliame ir prarandame laiko bei pinigų. Juk pavienių darbininkų atlikti darbai neturi garantijos. Jie greitai ateina atlikti darbus, bet taip pat ir greitai išeina. Viso to rezultatas – nebegalime vėl jų “prisišaukti”. Nėra sutarčių – nėra ir užtikrintumo bei patikimo garanto. Pastebime brokus ar darbai lieka nebaigti. To galima išvengti patikėjus viską įmonei, kurios siekiamybė yra paslaugos su didesne pridėtine verte ir gali valdyti statybų projektus nuo plyno lauko iki raktų atidavimo. Kompetetingi darbininkai skirs ypatingą dėmesį visų darbų kokybei (ją kontroliuos statybų vadovai), bus naudojamos naujausios technologijos, patirtis ir kompetencija.

Vienas svarbiausių aspektų, kodėl laikui bėgant pavienius darbininkus ir jų brigadas išstūmė generalinė ranga – griežtas terminų laikymasis. Jūsų namo projektas bus parengtas laiku, darbai atliekami nuosekliai. Galimi tik nenumatyti vėlavimai, kuriems bus rimtos priežastys. Tai pasitaiko itin retai. Generalinis rangovas bus atsakingas už Jūsų užsakytą statinį, todėl viską tiksliai prižiūri ir laiku Jus informuoja. Net dėl minimalių darbų nukrypimų būsite informuoti.

Ne ką mažiau svarbu kaip terminai yra biudžetas. Jį savo statiniui žinosite iš anksto ir jo bus griežtai laikomasi. Parengtas projektas su visais paaiškinimais iš pirmo žvilgsnio gal ir pasirodys per didelio biudžeto, bet vertinkite savo laiką, kompetenciją bei galimybes statybų srityje ir nuspręskite, ar tikrai sugebėsite viską atlikti mažesnėmis išlaidomis ir laiko intervalu.

Patikėkite projektą valdyti „nuo iki“ generaliniam rangovui ir nepasigailėsite.

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *