Straipsnis.eu

straipsniai, naujienos, nuomonės

Verslas

Keičiasi „Luminor Bank AS“ generalinis direktorius

Vieno iš pirmaujančių Estijos, Latvijos ir Lietuvos bankų „Luminor Bank AS“ generalinis direktorius Erkki Raasuke nusprendė palikti dabartines pareigas prieš kitą „Luminor“ vystymosi etapą. Nuo 2021 m. sausio 1 dienos naujuoju banko generaliniu direktoriumi paskirtas Peteris Bosekas. E. Raasuke „Luminor“ bankui vadovaus iki metų pabaigos, kol bus tinkamai perduoti darbai.

„Luminor“ tapo nepriklausomas bankas 2017 m. sujungus Baltijos šalių bankus „Nordea“ ir DNB. E. Raasuke prisidėjo prie parengiamojo projekto ir vadovavo tarpvalstybiniam „Luminor“ bankų grupės susijungimui ir restruktūrizavimui, kai banką įsigijo „Blackstone“ vadovaujamas konsorciumas. Jam vadovaujant „Luminor“ regione išleido pirmąsias padengtas obligacijas, o tai labai prisidėjo plėtojant Baltijos šalių finansų rinkas.

Peteris Bosekas, prieš prisijungdamas prie banko „Luminor“, dirbo Austrijos finansinių paslaugų grupėje „Erste Group“ ir ėjo „Erste“ banko generalinio direktoriaus ir „Erste Group“ vyriausiojo mažmeninės prekybos vadovo pareigas. „Erste Group“ dirba 47 000 darbuotojų, kurie aptarnauja daugiau nei 16,1 milijono klientų iš daugiau nei 2300 filialų 7 šalyse. P. Bosekas pastaruosius 24 metus dirbo „Erste Group“ ir priklausė valdybai daugiau nei 13 metų. Eidamas pastarąsias pareigas jis vadovavo visoje Europoje gerai vertinamos skaitmeninės bankininkystės platformos augimui.

P. Boseko atvykimas į „Luminor“ žymi trečiojo banko vystymosi etapo pradžią, kuris bus kuriamas remiantis E. Raasuke vadovaujamos komandos sukurtais pagrindais.

„Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, aptarnaujantis 900 000 klientų ir turintis 2500 darbuotojų. 2020 m. birželio duomenimis, bankas turėjo 15,6 proc. indėlių ir 17,6 proc. paskolų rinkos dalis. Akcinis „Luminor“ kapitalas siekia 1,6 mlrd. eurų, o CET1 koeficientas yra 22 %.

Nilsas Melngailis, „Luminor Bank AS“ stebėtojų tarybos pirmininkas:

„Buvo malonu dirbti su Erkki kuriant nepriklausomą banką „Luminor“. Integracijos procesas, kuriam jis vadovavo pastaruosius trejus metus, yra beprecedentis mūsų regione ir „Luminor“ dabar yra labai gerai pasirengęs toliau augti ir būti plėtojamas. Linkime Erkiui kuo geriausios ateities. Taip pat džiaugiuosi galėdamas pasveikinti Peterį Boseką atvykus į banką. Jis yra itin ambicingas vadovas, kuris puikiai tinka vesti „Luminor“, kad būtų pasiekti plėtros tikslai. Jis turi įspūdingą inovacijų, skaitmeninimo ir motyvuojančio komandų valdymo reputaciją, taip pat stiprų bankininkystės išsilavinimą, kuris nepaprastai naudingas „Luminor“.

Erkki Raasuke, „Luminor“ generalinis direktorius:

„Man buvo garbė vadovauti „Luminor“. Didžiuojuosi mūsų vadovų komandos ir kolegų pasiekimais per pastaruosius trejus metus. Manau, kad bankas dabar yra sukūręs tvirtą pagrindą, ant kurio gali kurti ateitį. Dėl to nusprendžiau, kad man yra tinkamas laikas atsistatydinti ir perduoti pareigas tam, kuris turi kompetencijos, reikalingos sėkmingai perkelti „Luminor“ transformaciją į kitą augimo etapą. Manau, kad P. Bosekas puikiai tinka verslui, o bankas jam vadovaujant pasieks puikių rezultatų. Dėkoju mūsų komandai ir klientams už šią bendrą kelionę drauge.“

Naujai paskirtas „Luminor“ generalinis direktorius Peteris Bosekas:

„Aš džiaugiuosi ir jaučiuosi privilegijuotas būti kitas „Luminor“ generalinis direktorius ir labai vertinu pasitikėjimą, kurį man suteikė ir stebėtojų taryba, ir akcininkai. „Luminor“ yra pirmaujanti finansų įstaiga rinkoje. Aš tikiu, kad pasitelkdamas tvirtą verslo sukurtą pagrindą, galime pagreitinti „Luminor“ apsukas ir pagerinti jo pozicijas, kartu teikdami geriausias bankininkystės paslaugas savo klientams.“

Nadim El Gabbani, „Blackstone“ vyresnysis vykdomasis direktorius:

„Erkki buvo išskirtinis generalinis direktorius, ir mes jam dėkojame už jo reikšmingus pasiekimus per pastaruosius trejus metus. Jis vadovavo kuriant naują bankininkystės žaidėją Baltijos šalyse, o tai, ką mes siūlome verslo ir kitiems mūsų klientams, yra jo lyderystės, sunkaus darbo ir novatoriško mąstymo įrodymas. Tuo tarpu Peteris Bosekas yra puikus kandidatas, kuris sugebės remtis šiuo palikimu. Jis yra sukaupęs daug patirties kuriant rinkoje pirmaujančias skaitmeninės bankininkystės galimybes, tad matau jį kaip neįkainojamą „Luminor“ kolegą kitame vystymosi etape. Tikimės glaudaus ir sklandaus bendradarbiavimo vedant verslą į kitą augimo etapą.“

P. Boseko paskyrimą turi patvirtinti Europos centrinis bankas.

1 COMMENTS

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *