Straipsnis.eu

straipsniai, naujienos, nuomonės

Namai Verslas

Koks yra retrospektyvinis turto vertinimas?

Perkant ir parduodant turtą, labai svarbu tiksliai žinoti jo vertę. Tai svarbu ir perleidžiant turtą. Be to, einant laikui, keičiantis rinkai bei savininkui investuojant į turtą, keičiasi ir jo vertė. Todėl šiandieninė turto vertė nėra tokia pati, kokia buvo prieš daug metų ir atvirkščiai. Tuomet, kai reikalinga sužinoti ankstesnę turto vertę, užsakomas retrospektyvinis turto vertinimas. Koks jis yra tiksliau ir kada gali būti užsakomas?

Koks tai vertinimas?

Dažniausiai, kai užsakomas turto vertinimas, užsakovui svarbu sužinoti, kokia yra dabartinė turto vertė. Tai aktualu tuomet, kai turtas yra yra parduodamas arba perkamas. Tuomet labai svarbu tiksliai žinoti, kokia šiuo metu yra turto vertė. Tačiau profesionalūs turto vertintojai gali pasakyti ir tai, kokia turto vertė buvo praeityje. Tai ir yra retrospektyvinis turto vertinimas. Tai tokio tipo vertinimas, kai yra apskaičiuojama turto vertė konkrečiai datai. Tai reiškia, jog galima apskaičiuoti, kokia buvo konkretaus turto vertė prieš kelis, dešimt metų ar dar anksčiau.

Kada užsakomas retrospektyvinis vertinimas?

Dažniausiai tokio tipo vertinimas užsakomas tam tikrais atvejais. Pavyzdžiui, jeigu praeityje turtas buvo paveldėtas arba padovanotas. Tokiais atvejais perleidžiant turtą neskaičiuojama jo vertė. Tačiau vertinimo gali prireikti ateityje. Pavyzdžiui,m jeigu praėjus kuriam laikui norite turtą perleisti. Tuomet reikalinga įvertinti turtą, kitaip, jis bus įvertinamas pagal vidutinę rinkos vertę, kuri gali būti daug žemesnė.

Taip pat retrospektyviai įvertinti turtą reikalinga tais atvejais, kai dėl įvairių priežasčių to reikalauja teismas. Pavyzdžiui, kai turtą reikia perleisti dėl tam tikrų atsakomybių, esant kitoms aplinkybėms, Tokiu atveju taip pat užsakomas vertinimas, kuris apskaičiuoja turto vertę konkrečiai datai praeityje.

Kaip vertinamas turtas?

Ne visi žino ne tik, kam reikalingas turtas, bet ir tai, kaip apskaičiuojama jo vertė. Profesionaliai atliekamas retrospektyvinis turto vertinimas yra tuomet, kai įvertinamos visos svarbiausios aplinkybės. Tam, kad būtų galima tiksliai apskaičiuoti turto vertę praeityje, reikia išanalizuoti tuo metu buvusią nekilnojamojo turto rinką. Taip pat žinoti, kokie sandoriai tuo metu buvo atlikti netoliese perkant ar parduodant panašius objektus. Taip pat atsižvelgiama ir į standartinius kriterijus, tokius kaip statybos metai, objekto kvadratūra, įrengimas, statyboms naudotos medžiagos ir pan.

Naudinga žinoti, kad skirtingi vertintojai gali įvertinti tą patį objektą skirtingai. Tai priklauso nuo to, kokiais duomenimis apie rinką naudojasi vertintojai.  Todėl jeigu pirma vertintojo nurodyta suma Jums atrodo per maža arba manote, kad atsižvelgta ne į visus kriterijus, galite kreiptis į kitą vertintoją, kuris taip pat parengs ataskaitą ir jo pagrįsta vertė gali būti didesnė.

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *