Straipsnis.eu

straipsniai, naujienos, nuomonės

Laisvalaikis

Pokeris ir 7 įdomūs faktai

Nemaža dalis žmonių mano, kad pokeris yra pats populiariausias azartinis žaidimas pasaulyje. Ir nors pačiais populiariausiais yra laikomi lošimo automatai, vis dėlto pokeris yra vienas iš tų žaidimų, kuris pasižymi ypatingai sena istorija ir šiandien yra puikiai žinomas visame pasaulyje. Todėl apie šį žaidimą įdomu pateikti ir keletą faktų.

  • Nors šiandien pokeris paprastai yra žaidžiamas naudojant 52 kortų kaladę, anuomet šis žaidimas buvo žaidžiamas naudojant vos 20 kortų! Ir bene 100 metų tai buvo visiškai įprasta, kol galiausiai buvo nuspręsta naudoti 52 kortas. Taigi, ilgą laiką pokeris buvo žaidžiamas žaidėjams padalinant po penkias kortas, o tai reiškia, kad prie stalo galėdavo žaisti ne daugiau kaip keturi žaidėjai.
  • Pokerio žaidimas iš tikrųjų yra kur kas senesnis nei dauguma žmonių gali įsivaizduoti. Manoma, kad šis žaidimas (arba bent jau jo pirminė versija) buvo žaidžiama daugiau nei prieš tūkstantį metų. Taigi, istorikai mano, kad šio žaidimo ištakos slypi Kinijoje arba netgi Persijoje.
  • „Texas Hold’em“ yra pati populiariausia pokerio žaidimo rūšis visame pasaulyje. Tačiau nors žaidimo pavadinime yra žodis Teksasas, turbūt nustebsite, kad pokerį žaisti Teksase yra uždrausta. Ir tai draudžia Teksaso lošimų įstatymai.
  • Pokerio žaidimas gali trukti labai ilgai – ypač, kai yra kalbama apie pokerio turnyrus. Tokiais atvejais žaidimo laikas priklauso nuo to, kiek žaidėjų dalyvauja žaidime, kokiomis sumomis yra statoma ir kt. Manoma, kad pats ilgiausias pokerio žaidimas visoje istorijoje truko net aštuonerius metus ir penkis mėnesius. Žinoma, šiame turnyre laikui bėgant žaidėjai keitėsi, tačiau jis buvo vykdomas be jokios pertraukos.
  • Vienas iš pačių sėkmingiausių pokerio žaidėjų internetinėje erdvėje yra Tomas Dvanas. Per ketverius metus jis sugebėjo 50 USD paversti didesne nei 5 mln. USD suma!
  • Iki šiol ne vienas labai gerai visame pasaulyje žinomas žmogus yra teigęs mėgstantis žaisti pokerį ir kai kuriems iš jų yra pavykę laimėti nemenkas pinigų sumas. Pavyzdžiui, JAV prezidentas Ričardas Niksonas savo politinę kampaniją finansavimo prie pokerio stalų XX a. penktajame dešimtmetyje laimėtais pinigais. Tereikia tik įsivaizduoti, kiek tuo metu jam buvo pavykę laimėti.
  • Rašytojas Markas Tvenas buvo žinomas kaip labai didelis pokerio mėgėjas. Todėl jei skaitėte ne vieną šio rašytojo knygą, turbūt jau pastebėjote, kad jo novelėse yra daugybė užuominų į kortų žaidimus.

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *