Straipsnis.eu

straipsniai, naujienos, nuomonės

Transportas Verslas

Ratų suvedimas – procedūra, būtina kiekvienam automobiliui

black multi spoke auto wheel
Photo by Jan Kopřiva on Pexels.com

Automobilis – ne pigi investicija, todėl juo būtina rūpintis nuolatos ne vien dėl patogumo kelyje, tačiau ir dėl saugumo bei taupumo, norint išvengti įvairiausių stiprių gedimų, atsirandančių kuomet neskiriamas reikiamas dėmesys. Ratų suvedimas – viena iš tokių procedūrų: jis užtikrina saugumą bei saugo automobilį nuo susidėvėjimo. Šiam darbui būtina patogi, moderni ir kompiuterizuota technika, t. y. ratų suvedimo stendas. Stende esančios jutiklių galvutės į pagrindinį kompiuterį siunčia tiksliai sugeneruotus duomenis apie horizontalią ir vertikalią ratų padėtį. Ši informacija lyginama su gamyklos rodikliais, tuomet yra nustatomi tikslūs transporto priemonės važiuoklės nukrypimai nuo numatytų standartų. Šiame straipsnyje įvardinsime kada būtina pasitikrinti automobilio ratų suvedimą. Atskleisime kokie pagrindiniai skirtumai tarp ratų suvedimo bei jų balansavimo. Taip pat pasakysime kodėl ratų suvedimo procedūra yra svarbi.

Automobilio ratų suvedimas – kada jį būtina pasitikrinti?

Būtina pasitikrinti ratų suvedimą kuomet:

 • Oro padangų slėgis yra skirtingas;
 • Skiriasi dešinės ir kairės pusės ratų padangų pločiai bei protektoriai;
 • Padangų karkasai yra nevienodi;
 •  Jeigu padangos yra nusidėvėjusios netolygiai;
 • Sugedęs vairo stiprintuvas ar neveikia vožtuvas.
 • Žinoma, yra ir daugiau faktorių, bylojančių apie netinkamą rūpinimąsi Jūsų automobiliu, o viena problema visuomet veda prie kitos, todėl visuomet rekomenduojama vykti į automobilių techninę apžiūrą bent kartą per metus.

Kokie pagrindiniai skirtumai tarp ratų suvedimo bei jų balansavimo?

Daugelis mažiau patyrusių vairuotojų neretai painioja šias procedūras, todėl verta aptarti jų pagrindines funkcijas bei skirtumus:

 •  Ratų suvedimas atliekamas išlyginant jų kampus pagal kiekvieno automobilio gamintojo specialius reikalavimus, kuriais būtina griežtai remtis. Dažniausiai lyginami kampai tarp judėjimo krypčių bei ratų sukimosi plokštumų, tarp vertikalės bei plokštumos ir taip pat  kampų tarp vertikalės bei ašies projekcijos jo sukimosi išilginėje.
 • Balansavimas atliekamas dažniausiai keičiant padangas iš vasarinių į žiemines ir atvirkščiai, o jo pagrindinis tikslas įsitikinti, jog naujai įmontuota padanga veikia tinkamai bei sukasi aplink savo ašį tolygiai, nekelia vibracijos. Tiek nesuvedus, tiek nesubalansavus ratų, padangos greičiau dėvisi bei atsiranda ir kitų, atrodytų su padangomis nesusijusių gedimų, tokių kaip pakabos mechanizmo dėvėjimasis.

Kodėl ratų suvedimo procedūra yra svarbi?

 • Saugumas. Jūsų automobilio būklė turi tiesioginės įtakos saugiam vairavimui kelyje.
 • Ekonomiškumas. Periodiškai atliekant suvedimą sumažėja degalų sąnaudos, kadangi pasipriešinimas kelio atžvilgiu yra mažesnis.
 • Ilgaamžiškumas. Ratų kampų sureguliavimas garantuoja tolygų padangų dilimą eksploatacijos metu.

Apibendrinant, galima teigti, jog ratų suvedimas būtinas visiems automobiliams. Jį reikia pasitikrinti dėl įvairių priežasčių. Šią procedūrą gali atlikti autoservisai, turintys šią automobilių remonto paslaugą. Nedelsdami kreipkitės į juos ir Jūsų automolis tobulai važiuos!

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *