Straipsnis.eu

straipsniai, naujienos, nuomonės

Verslas

Vadovų paieška – ar yra verta rizikuoti ar žaisti saugiai?

woman giving a presentation
Photo by The Coach Space on Pexels.com

Paskutiniais metais vis dažnėja tendencija, kad verslo organizacijos darbuotojų atrankos metu daugiau dėmesio skiria kvalifikaciniams įgūdžiams, o ne kandidato savybėms. To pasėkoje yra netinkamai įvertinami potencialaus darbuotojo komunikaciniai gebėjimai, užsibrėžtų tikslų siekimas ir darbų atlikimo laiku svarba, o vadovo paieška be to juk nėra įmanoma. Būtent šios savybės neretai ir išskiria sėkmingą lyderį, ir neretai būna svarbesnės nei tie patys techniniai gebėjimai. Į šiuos kriterijus taip pat yra svarbu atkreipti dėmesį, nes reikiamas kvalifikacijas nėra taip sunku įgauti, tačiau juk pačio žmogaus charakterio nepakeisi.

Taip pat reikia nebijoti rizikuoti ir samdyti darbuotojus, kurie mano priešingai nei jūs, nes kitaip galite pakenkti savo verslo tolimesniam augimui. Jeigu vadovo paieška neapsiribos tik vienu komandos lyderiu tai yra rekomenduojama rinktis iš kelių skirtingų kandidatų, su skirtinga darbo patirtimi, nes jie leis į problemas ir kasdienines užduotis pažvelgti iš kitos, šviežios perspektyvos. Tai ypač akivaizdžiai pasireikš smegenų šturmo (ang. Brainstorming) metu, nes taip bus išgaunamos unikalesnės idėjos ir to pasekoje bus pasirinktas tinkamiausias sprendimas.

Renkantis naują vadovą nereikia apsiriboti tik viena ar kita lokacija, tai yra atmesti kandidatus, kurie gyvena kitame mieste. Jeigu darbo pasiūlymas yra patrauklus, jie tikrai nedvejodami atvyks į reikiamą vietą. Taigi, jeigu vadovo paieška yra sufokusuota kokių 50 kilometrų spinduliu nuo darbovietės, tai tikrai verta šį ratą praplėsti. Kuro išlaidas yra tikrai nesunku kompensuoti, o jeigu kandidatas yra tikrai išskirtinis – visa tai Jūsų organizacijai atsipirks net labai greitai. Jeigu atranką darysite visos šalies mastu, gali būti, kad atrasite potencialių darbuotojų, kurie net atvyks gyventi į miestą, kuriame yra įsikūrusi pati darbovietė.

Su tinkamu vadovavimu ir tinkama komanda tikrai nėra užduočių, kurių organizacija nesugebėtų įvykdyti. Dėl to atrenkant tinkamą vadovą yra svarbu suprasti, kad jie ves darbuotojų komandą į priekį. Žinoma, kad tai yra intensyvus, daugybės laiko reikalaujantis procesas, tačiau į žiūrėti pro pirštus tikrai nėra verta ir sukandus dantis pakentėti reikės, o rezultatas visada net gali maloniai nustebinti.

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *