Straipsnis.eu

straipsniai, naujienos, nuomonės

Namai Verslas

Poliamidas ir jo naudojimas pramonėje: apie tai susimąsto ne visi

Poliamidas yra iš plastiko gaunama medžiaga, kuri įprastai sutinkama tekstilės gaminiuose, pavyzdžiui, drabužiuose ir kilimuose. Tačiau tai – toli gražu ne visas poliamido potencialas. Poliamido savybės itin aktualios pramonėje, gaminant daiktus, kuriems reikia ir tvirtumo, ir lankstumo. Ši medžiaga taip pat dažnai naudojama gaminant daiktus, kuriems reikia ir tvirtumo, ir lankstumo, įskaitant meškerės valą, elektros jungtis, įrankius, gitaros kirtiklius ir stygas bei medicininius implantus.

Pramoninės detalių apsaugos sistemos

Poliamidas ir jo technologija dažnai naudojama pramoninių apsaugos sistemų vamzdeliuose, taip pat jungiamosiose detalėse ir jungtyse.

Pramoninės apsaugos sistemos, kuriose naudojamas poliamidas, paprastai yra pranašesnės už įprastus metalinius vamzdžius su PVC apvalkalu. Poliamido sistemos, naudojamos įvairių komponentų apsaugai, yra labai suprojektuotos ir specialiai modifikuotos, kad būtų užtikrintas didelis atsparumas smūgiams ir lankstumas. Jie taip pat suteikia trumpesnį surinkimo laiką ir didesnį patogumą.

Visame pasaulyje poliamidą paklauso naudoti geležinkelių ir tranzito bei vėjo pramonės srityse. Tačiau kai kuriose valstybėse ši technologija įsisavinama lėčiau, o daugeliui elektros ir mechanikos inžinierių trūksta žinių apie jos pranašumus ir naudojimą.

Kiti poliamido pritaikymai pramonėje

Poliamidas, jo detalės ir apsaugos sistemos taip pat gali būti naudojamos įvairiose pramonės šakose, išskyrus tas, kurioms reikalinga tam tikra apsauga. Kai kurie pramoniniai naudojimo būdai yra šie:

  • Automobiliai: automobilių pramonėje poliamidas dažnai sudaro oro įsiurbimo kolektorius, variklio dangčius, vožtuvų dangčius ir oro pagalvių talpyklas, taip pat išorinius komponentus, pvz., rankenas, groteles, ratų gaubtus ir kuro dangtelius bei dangtelius. Šie komponentai kažkada buvo naudojami metalui, tačiau iš poliamido gaminami lengvesni, ekonomiškesni automobiliai ir sumažėja gamybos sąnaudos.
  • Maistas ir gėrimai: Maisto ir gėrimų pramonė naudoja poliamido sistemas, kad užtikrintų gerą higieną vietose, kuriose komponentai gali liestis su maistu. Šios sistemos yra paplitusios maisto pakavimo vietose ir gamybos įmonėse.
  • Robotika: Robotikai reikalingi labai lankstūs ir patvarūs komponentai, o poliamidas suteikia praktinių sprendimų. Jis taip pat naudingas laidų ir kabelių apsaugai robotikoje.

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *