Straipsnis.eu

straipsniai, naujienos, nuomonės

Sveikata

Sausos ir jautrios veido odos priežiūra

Sausa oda gali būti įvairių odos ligų, dėl kurių oda darosi jautresnė, pavyzdžiui, egzemos, požymis. Sausai odai skirti produktai dažnai tinka ir jautriai odai, bet ne visada.

Sergant tokiomis odos ligomis, kaip egzema, psoriazė ar rožinė, oda gali būti būna jautri, sudirginta, alergiška. Prižiūrint tokią odą, reikia žinoti, kad produktai, kurių sudėtyje yra kvapiųjų cheminių medžiagų, gali pabloginti odos būklę ir sukelti neigiamą reakciją. Pradedant naudoti naują veido odos priežiūros produktą, būtina jį išbandyti ant odos neutralioje kūno vietoje. Jei nekils nepageidaujamų reakcijų, produktą galima saugiai naudoti ir ant veido odos.

Svarbūs ingredientai

Yra ne vienas ingredientas, kuris gali būti labai naudingas sausai ir jautriai veido odai. Jei norite efektyviau pasirūpinti savo veido oda, rinkdamiesi veido odos priežiūros priemones pasidomėkite jų sudedamosiomis dalimis.

Bakučiolis

Bakučiolis yra augalinis ekstraktas, kuris, kaip rodo įvairūs tyrimai, gali turėti teigiamą poveikį odai, ypač kalbant apie senėjimo požymių mažinimą, jos nedirgindamas. Jis dažnai vadinamas natūraliu retinolio pakaitalu. Daugelio žmonių oda yra jautri retinoidams, todėl jiems bakučiolis gali būti geras pasirinkimas. Jei oda netoleruoja veido odos priežiūros priemonių, kurių sudėtyje yra 1 % retinolio, vertėtų išbandyti bakučiolį. Įrodyta, kad savo veiksmingumu jis panašus į 0,5% retinolį ir mažiau dirgina.

Naudinga: https://www.chalure.lt/products/odos-senejima-stabdantis-vitamino-a-serumas-su-bakucioliu_vit_c_e

Hialurono rūgštis

Hialurono rūgštis natūraliai randama odoje ir veikia kaip humektantas, t.y. gali pritraukti drėgmę į odą. Odos priežiūros produktai su šiomis molekulėmis labai veiksmingai drėkina odą, jos neapsunkindami.

Skvalano aliejus

Skvalanas yra lengvas drėkinamasis aliejus, kuris imituoja sebumo – odos gaminamos riebios medžiagos – sudedamąją dalį. Vietinio naudojimo skvalano poveikio odai tyrimų nėra daug, tačiau apskritai jis veikia kaip minkštiklis, o tai reiškia, kad gali įsiskverbti į tarpus tarp odos ląstelių, išlygindamas ir labiau sudrėkindamas odą ir neužkimšdamas jos porų. Norint išbandyti  skvalano naudą, į savo odos priežiūrą galima įtraukti drėkinantį keramidų veido kremą su hialurono rūgštimi ir skvalanu – https://www.chalure.lt/products/drekinantis-keramidu-veido-kremas-su-hialurono-r-ir-skvalenu.

Koloidiniai avižiniai dribsniai

Koloidiniai avižiniai dribsniai gaminami iš maltų avižų, sumaišytų su vandeniu ar kitu skysčiu. Specialistai rekomenduoja juos naudoti sausai ir jautriai odai, įskaitant odą, kuri nuolat būna sudirginta, kai natūraliam odos barjerui gali prireikti papildomos pagalbos.

Papildomi patarimai

Žinoma, labai svarbu, kad įprastumėte skaityti veido odos priežiūros priemonių etiketes, įvertindami konkrečių jus dominančių produktų sudėtį. Nuo to labai tiesiogiai priklauso tai, kokios kokybės produktus naudosite. Nors kosmetikos priemonėse naudojami ingredientai yra tikrinami ir turi atitikti nustatytus standartus, kai kurios sudedamosios dalys gali būti kenksmingos odai, ją dirginti ir sukelti įvairias nepageidaujamas reakcijas. Siekiant to išvengti, prieš įsigyjant veido odos priežiūros produktą, reikėtų labai kruopščiai išnagrinėti jo sudedamąsias dalis.

Net jei produktas, kurį nusprendžiate pasirinkti, yra kokybiškas, prieš naudojant jį ant veido odos,  reikėtų jį išbandyti ant nedidelio odos plotelio, pavyzdžiui, vidinėje rankos pusėje, ir įsitikinti, ar jis nesukels alerginių reakcijų ir nedirgins veido odos.

Kaip bebūtų, kalbant apskritai, rizika, kurią kelia veido odos priežiūros priemonių sudėtyje naudojami ingredientai, gali būti susijusi su dirginimu, alerginėmis reakcijomis ir kitais nepageidaujamais poveikiais. Jei turite jautrią odą arba sergate kokia nors odos liga, tikimybė, kad patirsite tokias nepageidaujamas reakcijas, yra didesnė, todėl turėtumėte būti atsargesni, bandydami naujus produktus. Jei kyla abejonių dėl veido odos priežiūros produkto tinkamumo, visuomet galite kreiptis patarimo į dermatologą.

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *