Straipsnis.eu

straipsniai, naujienos, nuomonės

Namai

Namų šilumos didinimas ir sprendimai, padedantys sumažinti šildymo kaštus

Žiema kasmet atkeliauja neišvengiamai. Lietuvoje nuo jos pabėgti nėra jokios galimybės. Tačiau paprastai žiemos mūsų šalyje būna labai šaltos ir žvarbios, o tai reiškia, kad žiemos sezonu reikšmingai išauga ir šildymo sąskaitos. Tačiau ne visuomet didelės šildymo sąskaitos atspindi ir didelę namuose vyraujančią šilumą. Neretai susiduriama su visiškai priešinga situacija, dėl kurios reikia spręsti svarbų klausimą – kaip padidinti namų šilumą ir sumažinti šildymo sąskaitas? Todėl pateiksime jums kelis patarimus, kurie turėtų pagelbėti ieškant šio atsakymo.

Programuojamo termostato naudojimas

Jei naudojate programuojamą termostatą, net ir nedidelis temperatūros pakeitimas gali turėti labai didelės įtakos šildymo sąskaitoms. Kai kuriais atvejais, tinkamai nustačius temperatūrą, galima sutaupyti ir iki 10 %. Tam gali tereikėti kasdien vos keliais laipsniais sumažinti namuose vyraujančią temperatūrą. Pavyzdžiui, jei žinote, kad visą dieną praleisite ne namuose, kodėl gi jums nesumažinus termostato? Netruksite, kol pastebėsite reikšmingus teigiamus šildymo sąskaitų pokyčius.

Oro nuotėkių sandarinimas

Dar vienas veiksmingas sprendimas yra oro nuotėkių pašalinimas. Tam, kad suprastumėte, ar jūsų namuose yra oro nuotėkių, turėtumėte atidžiai patikrinti duris, lubas, sienas, langus ir kitas vietas. Jei matote tarpus ar skyles, galite būti tikri, kad visą tai būtina užsandarinti. Laimei, tokius oro nuotėkius pašalinti yra labai nesudėtinga ir nebrangu – tam gali pakakti ir elementaraus sandariklio. Be to, tokio paprasto sprendimo pagalba galėsite sutaupyti ir 20 % šildymo sąskaitų, o tai yra labai reikšminga, atsižvelgiant į tai, kokias šildymo sąskaitas jūs galbūt buvote pratę žiemos laikotarpiais gauti iki šiol.

Namo šiltinimas

Jei gyvenate nuosavame name, siekiant padidinti namų šilumą ir sumažinti šildymo sąskaitas, gali efektyviai pasitarnauti jūsų namo šiltinimas biria mineraline vata. Tokio sprendimo pagalba ne tik sumažės šildymo sąskaitos, tačiau taip pat pavyks atsikratyti pelėsio bei pagerinti mikroklimatą.

Tiesą sakant, šiomis dienomis namo šiltinimas biria mineraline vata yra vienas iš pačių veiksmingiausių sprendimų. Jei užsandarinamas oro tarpas, kuriame paprastai renkasi drėgmė, formuojasi pelėsis ir kuriame cirkuliuoja šaltas oras, patenkantis į namo vidų ir atšaldantis vidaus patalpas, išvengiama didelių šildymo sąskaitų ir padidinamas komfortas.

Biri mineralinė vata yra unikali savo sandara, todėl ji negeria drėgmės ir gerai kvėpuoja. O visų svarbiausia, kad jos pagalba apšiltinus savo namą, galima sutaupyti net iki 40 % šildymui skiriamų išlaidų, padidinant ir būste vyraujančią oro temperatūrą apytiksliai 2-5 laipsniais. Taigi, jei siekiate, jog namuose taptų jaukiau ir nereikėtų patirti didelių išlaidų, namo šiltinimas biria mineraline vata yra geriausias pasirinkimas.

Papildomi sprendimai

Kalbant apie šilumos didinimą, nereikėtų pamiršti ir labai elementarių, tačiau ne ką mažiau veiksmingų sprendimų. Ir vienas iš jų yra saulės įsileidimas į savo namus. Dienos metu, kuomet už lango pasirodo saulė, turėtumėte plačiai atverti užuolaidas. Tokiu būdu kaipmat sušildysite vidaus patalpas. Tačiau nakčiai nepamirškite užuolaidų užtraukti, kad šilumą išsaugotumėte savo namuose.

Pabaigai

Nors suprantama, kad dauguma žmonių žiemos sezono laukia su siaubu ir šildymo sąskaitos iš tikrųjų būna didelės, pasinaudojus bent keliais iš šių išvardytų patarimų, galėsite daug lengviau pasiekti norimą tikslą – tiek padidinant namuose vyraujančią šilumą, tiek ir sumažinant šildymui tenkančias išlaidas.

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *